• יו"ר: פרופ' ניר וסרברג
  • מזכיר: ד"ר איאן וייט
  • גזבר: ד"ר יפעת יוסף
  • יו"ר ועדה מדעית: ד"ר נועם שוסמן
  • חברי ועדה מדעית: ד"ר עדה רוזן, ד"ר ניר חורש
  • מרכז ועדת אינטרנט: ד"ר עידו מזרחי
חדשות

ב"כרמל" הסכימו לנתח חולה אונקולוגי בן 100 וחגגו לו יום הולדת

לאחר שבבתי חולים אחרים אליהם פנה לא הסכימו לנתחו בשל גילו ומצבו הרפואי, מטופל בן 100 עבר בהצלחה לפרוסקופיה להסרת גידול במעי הגס בבית החולים כרמל בחיפה

ד"ר אריה ביטרמן, מנהל המערך הכירורגי ב"כרמל", המטופל והאחות תמי בכר, חוגגים 100 לאחר ניתוח מוצלח. צילום: דוברות ביה"ח

חולה אונקולוגי בן 100 עבר ניתוח לפרוסקופיה להסרת גידול במעי הגס בבית החולים כרמל בחיפה, לאחר שאף אחד מבתי החולים אליהם פנה לא הסכים לנתחו בשל גילו ומצבו הרפואי המורכב. הניתוח עבר בהצלחה והחולה חגג יום הולדת 100 יומיים לאחר הניתוח.

החולה, משה עלמני ממושב עלמה בגליל העליון, סבל מכאבי בטן עזים ואובחן כחולה אונקולוגי. ד"ר אריה ביטרמן, מנהל המערך הכירורגי בבית החולים כרמל, סיפר: "ראיתי כמה הוא רוצה ונלחם להמשיך לחיות החלטתי שאנחנו חייבים לעשות הכל כדי לעזור לו".

טרם הניתוח להסרת גידול במעי הגס - ניתוח לא פשוט לחולה רגיל ובוודאי לחולה בן 100 - נערכה התייעצות שכללה את מומחי ההרדמה, טיפול נמרץ, מומחים אונקולוגים ומנתחים כירורגים בכירים.

ד"ר ביטרמן ניתח את החולה בלפרוסקופיה, בעזרתם של ד"ר ליבוביץ וד"ר דשקובסקי. הניתוח המורכב ארך כארבע שעות, בסופו הועבר משה למחלקת ההתאוששות ולאחר מכן הועלה למחלקה. לאחר יומיים, כשהוא מתאושש במחלקה בצורה מוצלחת מהניתוח, הפתיע צוות המחלקה את משה לרגל יום הולדתו ה-100 שחל באותו יום.

ד"ר ביטרמן הסביר כי "לנתח חולה בן 100 זו אינה משימה קלה ופשוטה כלל, יש כאן לא מעט סיכונים אבל אני שמח שלקחנו יחד ובגיבוי של כל בית החולים את ההחלטה הנכונה והצלחנו להציל את משה".

נושאים קשורים:  קשישים,  לפרוסקופיה,  חדשות,  בית החולים "כרמל",  ד"ר אריה ביטרמן
תגובות
אנונימי/ת
22.01.2024, 19:29

הכותרת בעייתית בעיני. מה הכוונה בהסכימו לנתח? האם גיל המטופל הוא הנתון היחיד על פיו אנחנו הכירורגים מחליטים על התאמתו של המטופל לעבור ניתוח? הכותרת בעיני נגועה בגילנות. ניסוח טוב יותר היה כי המטופל בן ה100 נמצא מתאים ועבר את הניתוח בהצלחה. ברכות לצוות המנתח וכמובן למטופל.

אנונימי/ת
30.01.2024, 17:46

עד מאה ועשרים